Bir İnsan Daha Gülsün Yeryüzünde İyilik Büyüsün

Karadeniz U20 Liseler Arası Serbest Güreş Turnuvası

Sporun her yaşta ne kadar faydalı olduğunu hepimiz biliyoruz. Sadece bedenen değil, ruhen de çok önemli. Biz de gençlerimizi hem spora yönlendirmek hem de desteklemek için proje başlattık. Ata sporumuz olan güreş geleneğini tekrar gündeme almak ve yaygınlaştırmak için bu spor dalını seçtik.

PROJENİN ÇIKIŞ HİKAYESİ

Sen1Ordusun olarak oluşturduğumuz projeyi hayata geçirmek için Ordu’ya ziyarette bulunmuştuk. Arif İlke önderliğinde yapılan ziyaretin ilk gününde, proje gündemde yerini aldı. Kahvaltı programında, Ordu Kültür Müdürü, İl Milli Eğitim Müdürü ve Gençlik Spor Müdürüyle bu konu konuşuldu. Toplantı sonrası, projenin hayata geçirilmesine karar verdiler. Proje, Ordu Valisi Tuncel SONEL’e hediye edildi.

10 il ve 350 sporcunun katılacağı bir program düzenlenecek. Liseler arası gerçekleşecek turnuvada hem gençler yeteneklerini keşfedecek hem de eğlenirken birlik ve beraberlik duygusu pekişecek.

29 Eylül tarihinde karar kılınan güreş turnuvası büyük bir heyecanla bekleniyor. Hem gençlerin spor yeteneklerini gerçekleştirecekleri hem çeşitli ödüller kazanabilecekleri hem de Karadeniz ve Ordu’nun tanıtımı açısından müthiş bir etkinlik sizleri bekliyor.

COŞKULU YÜRÜYÜŞ VE KONSER ŞENLİĞİ

29 Eylül akşamında başlayacak programın girişi Fidangör Caddesi’nde meşaleler ve mehter eşliğinde yürüyüşle başlayacak. Yürüyüş sonrası müziğin keyfiyle şenlenecek programımız, Soner Arıca ve Sami Aksu’nun müthiş sesleriyle hayat bulacak.

ORDU’NUN LEZZETLERİYLE BULUŞMA

Ordu’nun yöresel çorbası ve kazanlarda pişirilecek keşkek, bütün misafirlerimize ikram edilecek. Hem Ordu’nun lezzetlerini tadacağınız hem de keyifle sohbet edeceğiniz bir ortam olacak. Yemek ikramımızın ardından Gürsoy, Poyraz ve Şenocak şirketlerinin sponsorluğunda, herkese Karadeniz’in meşhur tarımsal ürünü fındık dağıtılacak.

YETENEKLİ SPORCULARIMIZ

Kapalı spor salonunda turnuvaya başlamadan önce bütün sporcularımıza özel eşofman takımları takdim edilecek. Ardından heyecanla beklediğimiz turnuvamız başlayacak.

YOĞUN TALEP

Projeye Ordu’nun farklı ilçelerinden de yoğun ilgi geldi. Sen1Ordusun bunu göz önüne alarak Perşembe ve turnuva alanı arasında ulaşımı sağlayacak 3-4 adet otobüsle destek oldu. Böylece organizasyona katılmak isteyen insanlara kolaylık sağladı.

BİR PROJE BİN GELECEK

Konaklama dahil, bütün masrafları Sen1Ordusun tarafından karşılanan projenin gelirleri, Ordu İl Gençlik Spor Müdürlüğüne bağışlanacak. Böylece hem güreş sporunun devamı hem de gençlerin spor yetenekleri desteklenecek.

HER YIL ORDU İÇİN HİZMET HİKAYESİ OLANLARA İTHAF EDİLECEK

Bu yıl, Vali Sonel’e ithaf edilen projenin bu geleneği her yıl devam edecek. Paylaşacak güzel bir hikayesi olan kişilerin arasından, komisyon kararıyla bir kişi seçilecek. O seneki turnuva seçilen kişinin ismine ithaf edilecek.