Bir İnsan Daha Gülsün Yeryüzünde İyilik Büyüsün

İstanbul Ordu Kültür Çadırı

Kültür milleti ayakta tutan bir dinamizmdir. Kültürünü kaybeden her şeyini kaybeder. Biz de çeşitli sebeplerle, kültüründen uzaklaşmış Orduluları bir araya getirmek için kültür çadırı kurmaya karar verdik.

Hedef Noktası

Amacımız, Ordu’nun bütün ilçelerini bir araya getirerek, sınırları ortadan kaldırmak. Kültürümüzü, Ordu’nun bütün ilçelerini kaynaştırarak tekrar gün yüzüne çıkartmak istiyoruz. Buranın adeta bir kilit noktası olmasını hedefliyoruz.

Çadırın Getirdiği Samimiyet

Buluşma noktası olarak çadır seçmemizin birçok sebebi var. Atalarımızdan gelen otağ sistemini biz de devam ettirdik. Betonarme binalardan geçemeyen duyguları, çadırın yumuşak kumaşı arasından sızdırdık. Samimiyetin, kültürün, saflığın, yerelliğin bütün izlerini taşıması açısından çadır kültürü bizim için önemli bir yerer sahip.

Özlenen Lezzetler

Ordu’nun meşhur lezzetlerini, kültür çadırında sizlerle buluşturuyoruz. Her bir ilçenin, kendisine has lezzetlerinin toplandığı kültür çadırımızda, envaiçeşit yemekler stantlarda sizleri bekliyor olacak. Özlediğiniz yemekleri tadabileceğiniz, yenilerini keşfedeceğiniz ve yakınlarınıza tanıtabileceğiniz bir ortam kurmayı planlıyoruz.

STK’lar Bir Araya Toplanıyor

Türkiye’nin dört bir yanındaki siyasi parti temsilcilerinin, derneklerin ve STK’ların ortak buluşma yeri haline gelecek. Hem Ordu’nun tanıtımı hem de Ordu kültürünün her tabaka arasında yaygınlaşması için büyük bir fırsat haline gelecek.

Üretenler Ordusu

Çeşitli kooperatiflerin ve vakıfların üretip sergilediği, el emeği Ordu’ya has ürünleri yakından görmüş olacaksınız. Hem Ordu’da üretilen ürünleri görüp, alışveriş yapabilecek hem özleminizi dindirecek hem de beraberinizdeki konuklarla Ordu’yu daha yakından tanıyacaksınız. Ordu’nun 19 ilçesine özel ürünlerin sunulacağı şarküteri stantları da sizlerle olacak.

Ordulu İhtiyaç Sahiplerinin En Güzel Günlerinde Bizden Tam Destek

Kültür çadırımızda, kardeşlerimizin en güzel günlerine hep birlikte şahit olacağız. İhtiyaç sahibi Ordulularımızın düğün, nişan, kına, sünnet gibi etkinliklerinin hepsi ücretsiz yapılacak olup, Sen1Ordusun tarafından karşılanacak. Hem onlara mutlu günlerinde destek olmak hem de birlik ve beraberlik içerisinde yanlarında olmayı hedefliyoruz.

Ruhun Gıdası Müzik Olmazsa Olmaz

Yöresel sanatçıların sahne alacağı kültür çadırında, Ordu’yla özdeşleşmiş türküler yeniden seslendirilecek. Çeşitli sanatçıların ve enstrümanların sesiyle kulağınıza hoş nameler çalınacak. Hep birlikte eşlik edeceğimiz türküler ve şarkılar olacak. Bu alan aynı zamanda siyasetçilerin, STK ve vakıfların da konuşma ve söyleşi yapabileceği bir alan olacak.