Bir İnsan Daha Gülsün Yeryüzünde İyilik Büyüsün

Ata Tohumu

Alemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimizin söylediği bu sözden yola çıkarak, bir fidan dikmek, bir canı toprakla buluşturmak, bir ağacı güldürmek bizim görevimizdir… Bir görevi iyilikle harmanlayıp sunmak ise Sen1Ordusun İyilik Hareketi Olarak bizim işimiz.

Yakın geçmişte olduğu ve gelecekte olacağı gibi dünya bir felaketin eşiğinde, yanan ormanlar, eriyen buzullar ve yok olan hayvan türleri… Dünyanın en bereketli topraklarına da sahip olsak bu felaketten ülkemizin de etkilendiği ve etkilenmeye devam edeceği bir gerçek. Bu gerçekle yüzleşmek hepimizin sorumluluğu. Dünyanın yavaş yavaş kıtlığa gittiği bu süreçte en önemli şey gıda ve tarım, biz de bu sebepten hem ülkemize hem memleketimize hem de memleketlimize, tutunacak bir dal, sarılacak bir ip vermek için oluşturduğumuz ve fayda sağlamak amacıyla geliştirdiğimiz projeler var. Bu projelerle hali hazırda olan güzellikleri koruyarak, ülkemizi felaketin eşiğinden kurtarmak ve ülkemize değer katmak istiyoruz.

Türkiye’nin en bereketli topraklarından birine sahip Ordu olarak “Üreten Türkiye’nin üreten Ordusu” sloganıyla yola çıktığımız bu önemli projede Sen1Ordusun İyilik Hareketi olarak ülkemizde ve memleketimizde üretilen ürünleri tanıtmak, bu ürünleri tanıtırken ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmak için buradayız. Fatsa Ziraat Odası Kadın Kooperatifi’nin ürettiği doğal ürünleri ve ata tohumlarını sizlerle buluşturuyoruz.

Tarihi, geçmiş yıllara dayanan bu tohumları, atalarımızdan bir miras olarak kabul ediyor, genetiği değiştirilmeden, ıslah edilerek sizlere sunulmasında bir köprü görevi görüyoruz.

Fatsa Ziraat Odası’nın hazırladığı unutulmaya yüz tutmuş tohumları aşılayarak özüne döndürüyor ve sizlerle buluşturuyoruz. Yeni evlenen çiftler için oluşturduğumuz bu projede, herkesin memleketine özel ata tohumu ya da fidanları çiftlere sunuyoruz. Hayatlarını birleştirdikleri nikah, düğün, nişan gibi özel günlerde başka bir ikram sunmak yerine gelen misafirlere ata tohumu ya da fidan hediye etmek, memleketimiz için önemli bir adım iken geleceğin mirasçıları çocuklarımız için daha fazla yaşanabilecek bir hayat demektir.

Fidanlardan elde edilen gelirle de ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor, sosyal kültürel alanda birçok konuda ihtiyaçlarını gideriyoruz. Bu sayede dikilen her fidan ve tohumla gelecekteki çocuklarımıza bir nefes oluyoruz. Yaşadığımız şehre katkı sağlamanın en güzel şekli iyilik yapmaktır diye düşünerek attığımız her adımda sizleri de yanımızda görmekten mutluluk duyarız. Ata tohumu projesine destek vererek sizde iyiliğe bir tohum serpin.