Bir İnsan Daha Gülsün Yeryüzünde İyilik Büyüsün

Esenyurt İftar Çadırı

İFTARIMIZ ÇADIRDA, İFTİHARIMIZ ESENYURT’LA

Yılın en bereketli zamanı olan Ramazan ayı, Müslümanlar için çok değerli ve önemli. Birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, kardeşlik hislerimizin coştuğu, yardımlaşmanın daha bir önem kazandığı bu zamanı çok iyi değerlendirmeliyiz. Bizler de bunu fırsat bilerek bir proje başlattık.

Pilot Bölge Esenyurt

Esenyurt’u, bu seneki iftar projemizde pilot bölge olarak belirledik. 60.000’den fazla Ordulunun yaşadığı bu bölge, zengin bir nüfusa sahip. Ordulular olarak birbirimize sahip çıkmak ve Ramazan ayının rahmet ve bereketini birlikte paylaşmak için bir arada olacağız.

ESOF Bahçesini Bizlere Açtı

İftar çadırımız, Esenyurt Ordulular Derneği Federasyonu (ESOF) misafirliğinde, onların bahçesinde yapılacak. 60.000’den fazla Ordulunun ziyareti kapsamında gerçekleştirilecek iftarımız, dayanışma ve beraberliğin bir adımı olarak hayata geçirilecek.

Proje giderlerinin %50’si Sen1Ordusun Tarafından Karşılanıyor

Sen1Ordusun, yapılan her projenin %50’sine sponsor oluyor. Bu proje için de aynısı geçerli. Kalan kısım ‘’askıda proje’’ faaliyetimizle, destek olmak isteyen kişinin talebiyle gerçekleştiriliyor.

İftar Çadırı projesine sponsor olan aile, yemek dağıtımını bizzat kendileri gerçekleştirerek hem birlik ve beraberliği hissediyor hem de dayanışma hareketinin içerisinde bulunuyor.

Çayın Samimiyetiyle Demlenen Kardeşlik

İftar çadırımızın yanına kurulacak olan çay çadırımızda, sponsor olan kişinin ailesi ve arkadaşları, aynı zamanda iftara katılan Ordulularımız vakit geçirebilecek. Sıcak bir çayın samimiyeti altında demlenen kardeşliğimiz bir arada vücut bulacak.