Bir İnsan Daha Gülsün Yeryüzünde İyilik Büyüsün

Ordu’da İstişare Kahvaltısı

Eylül ayında Ordu’da gerçekleştirecek “Fındık Festivali” ve “Karadeniz Liseler Arası Güreş Turnuvası”nı gerçekleştirecek olan “Sen1Ordusun” iyilik hareketinin Başkanı Arif Hikmet, “Ordulu için bir özlem olan bir hayalimizi daha hayata geçirdik.” dedi.

“Sen1Ordusun” iyilik hareketi tarafından önümüzdeki ay Ordu’da gerçekleşecek “Fındık Festivali “ve “Karadeniz Liseler Arası Güreş Turnuvası” hazırlıkları kapsamında Ordu’da Kurum kuruluşların amir, memur ve işadamlarının katıldığı bir istişare kahvaltı programı düzenlendi.

Ayzek Hotel’de gerçekleşen toplantıya “Sen1Ordusun” iyilik hareketinin Başkanı Arif Hikmet İlke, Ünye Belediye Başkan Yardımcısı İrfan İnce, Ordu Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek, Ordu Kültür Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Kültür Araştırma Geliştirme Derneği Genel Başkanı Gülcan Özkaya, Ayzek Otel sahibi Zeki Aydın, işadamı Engin Avcı, Şenocak Fındık Cem Şenocak, ORKAÇDER Başkanı Cengiz Aydemir, işadamı İbrahim Kaplan, Ordu Spor Eski Başkanı-İşadamı Yaşar Pamuk, Aybastı Hisarcık Dernek Başkanı Ahmet Toru, işadamı İbrahim Okcu, emekli Eğitimci Cengiz Keskin, Türkiye Harp Malülleri ve Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Dernek Başkanı Nurettin Korkmaz, Ordulular Kültür Derneği Başkanı Abdullah Güngör katıldı.

Tanışma ve kahvaltıdan sonra toplantıda “Sen1Ordusun” iyilik hareketinin hazırlık çalışmalarından oluşan bir slayt gösterisi düzenlendi. “Sen bir Ordusun” iyilik hareketinin Başkanı Arif Hikmet, “Büyük bir heyecanı ve gururu siz dostlarla paylaşmak istedim. Sevgili dostlar, yıllardır dillendirdiğimiz ve keşke olsun dediğimiz, sürekli her sene hayata geçmesi için uğraştığımız bir fındık festivali artık hayal olmaktan çıktı. Ordu festivaline kavuşuyor. Bu yıl ilki olacak Yeşil Zümrüt Fındık Festivali ile kutlanmaya başlanacak. Festivalin ilk adımı hasat şenliği ve Manuş Baba konseri ile başladı. İkinci ayağını da başlatıyoruz. En büyük gurur ise Sen1Ordusun’un organize komitesinde olması. Tek STK olarak, kurulan festival komisyonunda etkin rol oynaması bizim için büyük onur. Çok şükür hayal ettik inandık. Olmaz gibi görünen, yıllardır hepimiz için, her Ordulu için özlem olan bir hayalimizi daha hayata geçirdik. Bu başarıda pay sahibi olan tüm Sen1Ordusun ekibi olan yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.