Bir İnsan Daha Gülsün Yeryüzünde İyilik Büyüsün

Sen1ordusun İyilik Hareketi Vakfı Ordu Ziyaretleri

Sen 1 Ordusun Vakfı Başkanı Arif Hikmet İlke ve Vakfın İstanbul heyeti bugüne kadar gerçekleştirilmiş olan çalışmaları işbirliği yapılan kurumlarla birlikte değerlendirmek ve yeni dönem çalışmalarını planlamak üzere Ordu’ya ziyarette bulundu.

Ordu sevdası ortak paydasında buluşularak siyaset üstü bir sivil toplum kuruluşu kimliğine sahip Vakfın ziyareti kapsamında kamu kurumlarının yanında, çeşitli siyasal partilerin milletvekili adayları (Mustafa Hamarat, Naci Şanlıtürk, Seyit Torun, İdris Naim Şahin, Mustafa Adıgüzel) aynı zamanda Vakfın da gönüllüsü olan iş insanları (İdris Altunel, Yaşar Pamuk, Cem Şenocak, Zeki Aydın, Kadem Adalı) ile istişari temaslarda bulunuldu.

Ordu Valisi Tuncay Sonel’e Vakfa kıymetli destekleri için teşekkür edildi. Vali Sonel ile Adıyaman’da sürdürülen 52+ Ordu Konteynır Kenti çalışmasındaki ihtiyaç ve gelinen durum görüşülürken, İl Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Genç’in de katılımıyla bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan güreş turnuvasına ilişkin ayrıntılar masaya yatırıldı. Bu çerçevede Temmuz içinde açık havada, katılımcı il sayısının artırıldığı hatta uluslararası sporcuların da davet edildiği, Ordu’nun asırlık lezzetlerinin ve 19 İlçemizin üreten kadınlarının kooperatiflerinin yöresel yiyeceklerinin sergilendiği, konser ve kültür sanat etkinlikleri ile dolu şölen havasında bir turnuvanın düzenlenmesi için ön protokol üzerinde anlaşma sağlandı.

Ayrıca İl Kültür ve Turizm Müdür V. Habibe Baş ile yıl içinde düzenlenmesi planlanan kültür, sanat ve turizm faaliyetlerine ilişkin konu ve işbirliği alanları saptandı. Fatsa Ziraat Odası Başkanı Haydar Gürsu, Fatsa Esnaf Odası ve Şoförler Odasına da ziyarette bulunuldu. Ünye kanaat önderlerinden İbrahim Okçu ile vakıf yönetiminde bulunan Ünye limanı tersanesi işleten Yaşar Şanlıtürk’te ziyaret edilenler arasındaydı.

Ardından Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’i ziyaret eden heyet Vakfın sadece Ordu’daki değil Ankara ve İstanbul’da yürüttüğü çalışmaları konusunda belediye ile paydaş olunan ve olunması planlanan konular üzerinde detaylı değerlendirmelerde bulunuldu.

Yıl içinde planlanan faaliyetleri Ordu merkezden başlangıçta Ünye ve Fatsa’ya da taşımayı planlayan Vakıf bu kapsamda Fatsa Belediye Başkanı İ. Etem Kibar’a ve Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’ya da ziyarette bulundu.

Ordu’da yapılan temasları değerlendiren Sen 1 Ordusun Vakfı Başkanı Arif Hikmet İlke, ziyaretlerin çok verimli geçtiğini ve çalışmalarına daha bir şevkle sarılmak için motive olduklarını söyledi.

“BÜTÜN SİYASİ GÖRÜŞLERİ KUCAKLIYORUZ”
Son olarak dün akşam Ordu sahilinde Ordu’nun önde gelen simalarıyla bir arada olduklarını belirten Başkan İlke, “Ordu ziyaretlerimiz kapsamında Ordu’nun en tanındık simalarıyla sanat kültür siyaset ve iş dünyasını bir araya getirdik. CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel Türkiye Kamu Sen Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Demirci, Vakıf mütevelli heyeti üyelerimiz Orduspor eski Başkanı Yaşar Pamuk, iş insanı İdris Altunel hep beraber bir kare de yer aldık. Mevzu Ordu oldu. Yine AK Parti Milletvekili Adayı Mustafa Hamarat ile görüntülü bir görüşme gerçekleştirdik. Sen 1 Ordusun bütün siyasi görüşleri kucaklayarak her geçen gün büyüyerek yoluna devam ediyor. Emeği geçen bizleri yalnız bırakmayan dualarıyla bizimle olan tüm gönül dostlarımıza ve yönetim kurulu üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.