Bir İnsan Daha Gülsün Yeryüzünde İyilik Büyüsün

SEN1ORDUSUN VAKFI 52+ KONTEYNER GECESİ

Yakın zamanda kuruluş işlemleri tamamlanan ve resmi olarak bir vakfa dönüşen SEN1ORDUSUN iyilik hareketi kurulduğu günden bu yana birçok önemli iyilik faaliyetine imza atmıştı. 6 Şubat tarihinde yaşanan deprem sonrası da hızla harekete geçen vakıf gönüllüleri, deprem bölgesine yardım malzemeleri ile birlikte Hatay’a Eminönü Balık Ekmek Kooperatifi iş birliğinde ekip göstererek balık ekmek dağıtımı yaptırmıştı. Daha sonra Adıyaman’da görevli koordinatör Vali olarak görev yapan Ordu Valisi Tuncay Sonel’in davetiyle bölgeye giden vakıf başkanı Arif Hikmet İlke ve mütevelli heyeti üyeleri, Adıyaman Belediye başkanının da dahil olduğu bir protokol imzalayarak bölgede görev yapan görevlilerin ailelerinin ikameti için 52 konteyner artı sosyal alanlardan oluşacak bir konteyner kent kurmaya karar verdi. Bu amaçla da bir süredir yürütülen çalışmalar sonucu konteyner sayısı 30’un üzerine çıktı. Sayıyı 52’ye tamamlamak için bir destek gecesi düzenlendi.
Fatih’te bir restoranda düzenlenen geceye Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler başta olmak üzere çok sayıda misafir katıldılar. Ordunun yerel kanallarından canlı verilen program ile hem ekran başındakilerden hem de katılımcılardan destek istendi.
Sunuculuğunu Ordulu Murat Doğan, Özgür Yolcu ve Zamansız Mehmet’in yaptığı programın açılış konuşmasını da vakfın faaliyetlerini gösteren slayt sonrası Sen1Ordusun Vakfı Başkanı Arif Hikmet İlke yaptı. İlke tüm katılımcılara hoşgeldiniz diyerek bu vakfın buradaki herkesin olduğunu söyledi ve destek olan herkese teşekkür etti.
Daha sonra söz alan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’de OBB’nin deprem bölgesi ile ilgili yaptığı çalışmalardan bahsetti ve kendisinin ne talep edilirse destek olmaya hazır olduğunu söyledi.
Gecede katılımcılara tek tek söz verilerek düşünceleri ve yapacakları bağışları söylemeleri istendi. Programın bitimine yakın ise Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Erbaş katılım göstererek vakıf yetkilileri ile sohbet gerçekleştirdi.