Bir İnsan Daha Gülsün Yeryüzünde İyilik Büyüsün

Bir Hayalimiz Daha Gerçekleşti: U20 Güreş Turnuvası

Güzel ve özel memleketimiz Ordu için yapılacak en iyi şey, iyiliğin öncüsü olmaktır diye çıktığımız bu yolda Ordu’nun insanını Ordu’ya kazandırmak amacıyla yaptığımız projelerle memleketimize katkıda bulunuyoruz.

Bu amaçla uzun zamandır planladığımız, üzerinde büyük emek verdiğimiz, gece gündüz demeden çalıştığımız projemizi hayata geçirdik.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Sen1Ordusun İyilik Hareketi Vakfı olarak düzenlediğimiz Karadeniz İlleri U20 Serbest Güreş Turnuvası gerçekleşti.

Birçok hayalimizden birisi olan turnuvamıza yaklaşık 10 ilden 350 sporcu katıldı.

Bir hikaye ile başlayan projemiz birçok hikayenin daha başlangıcı oldu.

Sen1 Ordusun İyilik Hareketi Vakfı olarak her yıl Ordu için hikayesi olanlara ithaf edeceğimiz turnuvamızı bu sene Ordu Valisi Sn. Tuncay Sonel’e ithaf ettik.

Vakfımızın kurucu başkanı Arif İlke ‘’ Bu yıl ki hikayemiz Sayın Valimiz Tuncay Sonel’e ithaf edilmiştir. Sayın Valimiz Ordu’da göreve başladığında 2 Bin 112 yetim öksüz çocuğa bir mektup göndererek, isteklerini sormuştu. Yetim ve öksüz çocuklarımızın hayallerini hayata geçiren Sayın Valimiz Tuncay Sonel’in bu projesi bizleri çok etkiledi ve ben Ordulu olarak kendimi mahcup hissettim. Hizmetle ve hayırla yarışmak lazım. Ordu insanına, Türk insanına bunu hatırlattığı vefa gösterdiği için Sayın Valime çok teşekkür ediyorum, Ordu’ya hizmet edenlerin kıymetlerini bilelim” diye konuştu.

Karadeniz İlleri U20 Serbest Güreş Turnuvası 29 Eylül 2022 tarihinde saat 10.00’da Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu’nda başladı.

Saat 14.00’da Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan açılış seranomisi, protokol konuşmalarıyla devam etti.

Sen 1 Ordusun İyilik Hareketi Vakfı’nın yapmış olduğu faaliyetlerden dolayı herkesin gönlünü fethettiğini belirten Vali Sonel, “Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldığımız güçle, devletimizin şefkatini, sıcaklığını en ücra köşedeki yetim ve öksüz olan çocuklarımıza, engeli olan vatandaşlarımıza, baş tacımız şehit ailelerimize, kahraman gazilerimize göstermenin gayreti içerisindeyiz. Bunu yaparken milli takım ruhuyla yapıyoruz ve Ordulu hemşerilerimizin, çok değerli dostlarımızın katkılarını alıyoruz” diye konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından plaket töreni gerçekleştirildi. Desteklerinden dolayı Ordu valisi Tuncay Sonel ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’e teşekkür plaketi takdim edildi.

Saat 14.30’da Metin Yıldız ve Ceylan Yıldız’ın güzel sesleri eşliğinde türküler söylendi.

Devam eden turnuvada saat 15.30’da final müsabakasına geçildi. Ardından kazananlar belirlendi. Günün şampiyonu Kahramanmaraş oldu.

Turnuva sonunda madalya töreni yapıldı.