Bir İnsan Daha Gülsün Yeryüzünde İyilik Büyüsün

Ordu Tarihine Geçecek Çıkarma

ORDU TARİHİNE GEÇECEK ÇIKARMA

Sen1Ordusun iyilik hareketi çığ gibi büyümeye devam ediyor. Sen1Ordusun iyilik hareketi, kurucusu Arif Hikmet İlke’yle birlikte, Ordu’da çok güzel projelere imza atmak üzere ziyarette bulundular. Oldukça verimli geçen ziyaretin her saati, yepyeni fikirlerle filizlendi.

VALİLİKTE BÜYÜK BULUŞMA

Sen1Ordusun kurucu genel başkanı Arif Hikmet İlke, Ordu ziyaretinin ilk kısmında, Ordu Valisi Tuncel Sonel’le bir araya geldi. Ordu sahilinde kahvaltı programıyla başlayan buluşma, daha sonra Vali Sonel’in davetiyle Valilikte yapıldı. Arif Hikmet İlke ve onunla birlikte Ordu’nun ileri gelen iş adamları, STK’lar alanında çok etkin ve tanınmış isimler toplantıda yer aldı.

Muratbey Peynircilik yönetim kurulu başkanı Necmi Erol, EFE CAM Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Eylik, Bigben Bilişim Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri sahibi Ersin Topçu, iş insanı İbrahim Kaplan, Nare Medya Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Günay, Ordu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, İkizce Halk Eğitim Müdürü Murat Parlak, Kültür Sanat Derneği Genel Başkanı Gülcan Özkaya gibi Sen1 Ordusun İyilik Hareketi yönetim kurulunda bulunan isimler katıldı.

HAYALLERİ GERÇEĞE DÖKEN BİR VALİ

Vali Sonel, göreve başladığı ilk zamanlarda, Ordu’da bir yetimhanedeki çocukların hayallerini gerçekleştirdi. Anne babası hayatta olmayan çocuklar, yazdıkları mektupları valiliğe iletti. Ordu valisi Sonel, çocukların mektuplarında bulundukları isteklerin hayata geçtiği bir proje başlattı. Birçok çocuğun tebessümüne vesile oldu.

SEN1ORDUSUN’DAN VALİ SONEL’E HEDİYE

Sen1Ordusun, 29 Eylül’de yapılması planlanan Ordu Liseler Arası Güreş Turnuvası projesini, Vali Sonel’e armağan etti. Kendisinin, Ordu’daki yetim ve öksüz çocuklara yaptığı iyiliğin karşılığı olarak, bu hediye takdim edildi. Proje, topluma vefa borcu olarak görüldü.

Vali Sonel hediye için teşekkürlerini iletti ve tüm Orduluları davet etti.

NİYETLE ÇIKILAN YOLUN BEREKETİ

Vali Sonel’le yapılan toplantıda Sen1Ordusun, Ordu’nun tanıtımında faydası olacak hayalinden bahsetti. Yıllardır ülkemize hem ekonomik hem de kültürel olarak katkısı olan fındığın festivalinin yapılmasının ihtiyacından bahsedildi. Turistik ve kültürel açıdan Ordu’nun tanıtımına büyük etkisi olacak projenin yapılması kararlaştırıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Valiliğinin destekleriyle yürütülecek projeye sponsor olarak da destek geldi. Önümüzdeki günlerde bu heyecanlı haberin ayrıntılarını yakında paylaşacaklarını bildirdiler.

ZANAATLAR SANATLA BULUŞUYOR

Valilikte yapılan görüşmede bulunan, Türkiye’nin en iyi cam üreticilerinden olan Efe Cam’ın yönetim kurulu başkanı ve Sen1Ordusun iyilik hareketi yönetim kurulu üyesi Cemil Eylik’le birlikte Ordu’da cam atölyesi kurulmasına karar verildi. Burada Ordu’ya özel, üfleme camdan yapılan hediyelik ürünlerin üretimi ve sergisi gerçekleşecek. Valilik bünyesinde Ordu’da, yetenekli camcıların yetişebileceği ve bu işe gönül vermiş insanların yeşerteceği bir tesis kurulacak.

Halk Eğitim Merkezi, Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valilik bünyesinde yürütülecek.

Ordu’ya özel cam üfleme atölyesi, valiliğe hediye edilecek.

ORDU HARMAN KÜLTÜRÜ YENİDEN OLUŞUYOR

Valilikte yapılan toplantı, verimliliğini tam gaz korumaya devam etti. Sen1Ordusun’un hayallerinden birisi olan Ordu’nun tanıtımı, yeni bir projeyle gerçekleşmek üzere. Ordu ve Karadeniz kültürünün yaygınlaştırılması ve unutulan değerlerin yeniden gün yüzüne çıkması için mükemmel bir projeyle, Sen1Ordusun sahada yerini aldı. Başkan Arif İlke şu şekilde tanımlıyor;

‘’Harman kültürünün yaygınlaştığı, sosyal statünün ortadan kalktığı, herkesin birlik ve beraberlik içinde eşit şartlarda bulunduğu bir ortam oluşturmayı hedefliyoruz. Yaptıklarından dolayı valimize şükran duyuyoruz ve biz de vefamızı göstermek adına seranderi onun adına ithaf ediyoruz.’’

Yapılacak en büyük projelerden birisi olan serander projesi üzerine çalışmalar hızlandı.  Serander, yaptıklarından dolayı Ordu Valisi Sonel adına yapılıyor. Buradan gelecek olan gelirler, valinin başlattığı projenin devam etmesi için çocuk esirgeme kurumuna bağışlanacak.

BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ GÜLER’E VERİMLİ ZİYARET

Sen1Ordusun’un ikinci durağı, Ordu Büyükşehir Belediyesi oldu. Sen1Ordusun, başkanı Arif İlke önderliğinde, Ordu Belediye Başkanı Hilmi Güler’in misafiri oldu. Oldukça verimli ve samimi geçen görüşmeden çok güzel fikirler ve projeler çıktı.

Yapılan görüşmede Yeşil Zümrüt Fındık Festivalinin müjdesi verildi. Ayrıca Hilmi Güler’in de desteğiyle, kadın bir zanaatkar ve sanatçının başında olacağı bir cam üfleme atölyesi yapılacak. Yine Efe Cam sponsorluğunda yürütülecek projenin, Büyükşehir Belediyesi’nin de katkılarıyla gerçekleşeceği bildirildi.

Ayrıca Hilmi Güler, Sen1Ordusun’un alım getirisi olan projelerinde ortaklık teklif etti. Bölge için geliştirilen yatırımları desteklediğini ve kazanca dayalı yatırım yapacağını söyledi.

Başkan Hilmi Güler yaptığı açıklamalarla Sen1Ordusun’u her konuda desteklediğini dile getirdi. Sen1Ordusun iyilik hareketinin bir gönüllüsü olduğunu ve neferi olarak çalışacağını bildirdi.

BİR SONRAKİ DURAK: TV52 VE ALTAŞ TV

Sen1Ordusun’un çok aktif geçirdiği ziyaretin bir sonraki durağı TV52 ve Altaş TV oldu. İsa Akçay’ın misafirliğinde çeşitli röportajlar ve sohbetler yapıldı. Sen1Ordusun başkanı Arif İlke, projelerinden ve fikirlerinden bahsetti. İyi dilek ve temennilerle bu ziyareti sona erdirdiler.

SON DURAK ASARKAYA’DA

Verimli ziyaretin son durağı, Asarkaya Kent Ormanı oldu. Burada Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz’la akşam yemeği yenildi. Yaşanan sel felaketinden dolayı katılım sağlayamayan, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Ethem Kibar, telekonferansla bağlanarak Sen1Ordusun’a şükranlarını iletti.

Projelerden ve fikirlerden bahsedilen akşam yemeğinden sonra, belediye başkanları iyi dilek ve temennilerini ilettiler.